İstanbullu Gelin dizisinde akılalmaz an herkes bunu konuşmuştu ama… BU KADARINA PES!

2 sezondur Star Tv ekranların yayınlanan, başrollerinde Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı İstanbullu Gelin, televizyon ekranlarının en sevilen dizilerinden biri. Aslı Enver’in canlandırdığı Süreyya karakterinin Faruk Boran’a aşık olması

1-026.jpg

ve Boran malikanesine yerleştikten sonra gelişen olayları anlatan dizi her hafta reytinglerin en üst sıralarında yer alıyor. Ekranın en çok dizilerinden biri olan İstanbullu Gelin’i seyrederken farkediyoruz ama inanılmaz mantık ve çekim hataları ile dolu dizi. Mesela ilk sahnede gördüğünüz bu ayakkabının diğer bir sahnede bambaşka bir ayakkabıya dönüşmesi gibi. Aradan saniyeler geçtikten sonra o ayakkabı nasılda hemen değişiyor değil mi? İstanbullu Gelin dizisindeki hatalar sadece bununla bitmiyor. Diğer hatalar ise birbirinden akıl yakan türden. Hani mantık hatası olur olmasına ama bu kadarı biraz fazla olmamış diye sorgulamadan geçemiyor. Neyse lafı daha fazla uzatmayalım ve İstanbullu Gelin dizisindeki o çekim hatalarına birlikte göz atalım.

2-090.jpg

KENDİ KENDİNE KARIŞAN FOTOĞRAFLAR; Süreyya’nın fotoğrafları dağıttığı bu sahneleri hatırlıyor musunuz?

Loading...

3-060.jpg

4-044.jpg

Bir iki sahne sonra fotoğrafların tamamen farklı ve yer değiştirmiş olduğu gözlerden kaçmadı.

5-040.jpg

TEKNOLOJİNİN BU KADAR; Faruk’un Begüm’e Emir’in kendi oğlu olup olmadığını sorduğu bu sahnede, Faruk yıllar sonra bu gerçeği öğreniyor ve yıkılıyordu. Siz de birazdan gerçeği görüp yıkılacaksınız.

6-026.jpg

Çünkü az önce telefonala Begüm ile konuşan Faruk’un telefonu kapalı, Arama adına hiçbir şey yok.

7-023.jpg

KENDİ KENDİNİ DAĞITAN ODA; Fikret bu sahnede İpek’e fotoğrafları neden Süreyya’ya gösterdin diye kızıyor sonrasında tartışıyorlar ve Fikret odayı dağıtmaya başlıyor.

8-014.jpg

Bu sırada her iki fotoğraftaki dağınıklığa ve duvardaki yansımaya dikkat kesilin.

9-009.jpg

O YAĞIZ DELİKANLI SEN MİSİN BEGÜM? Bu sahnede Begüm, Süreyya’yı muayene ediyor ve Süreyya’nın hamile olduğunu öğreniyordu. Ama bu sahnede önemli olan bu değil. Biraz diplomaların olduğu duvara yakından bakalım.

10-005.jpg

Begüm muayenehanesinde bu yağız delikanlının diplomasının ne işi var. Umarız ki bu Begüm değildir.

11-005.jpg

YATAKTA BİR ÜÇÜNCÜ MÜ VAR; Faruk’un Süreyya’nın yayına yattığı bu sahne diğer tüm yatak sahneleri gibi çok konuşuldu bildiğiniz gibi. Faruk, yatağa giriyor üstüne yorganını örtüyor. Peki ya sonra?

12-010.jpg

Yakın çekimde Faruk’un üzerinde yorgan olmadığını görüyoruz. Orada üçüncü bir kişi daha mı var yorganı çeken.

Loading...