İşte Çı-plak Uyumanız İçin 5 Haklı Neden

Ç*plak uyumak sadece rahat hissetmenizi sağlamaz. Aynı zamanda sağlığınıza da yararlıdır.

Bu yazıyı okuduktan sonra siz de çı-plak uyumak isteyeceksiniz.

Yeterli ve kaliteli bir uykuyu sağlayan çeşitli faktörler vardır. Bunlardan biri de uyurken ne giydiğinizdir. Hatta bunun en önemli faktör olduğunu söylenir. İşte çı-plak uyumanız için beş neden:

1- Vücut sıcaklığınız dengelenir

Günlük hayatımızda giydiğimiz kıyafetler ile yatarken giydiğiniz kıyafetler arasında fark vardır. Vücudunuz giydiğiniz kıyafetlere göre sıcaklık değiştirir. Sabah uyandığınızda ter içinde kalmanız veya üşümeniz bunun en iyi kanıtıdır. Ancak ç-ıplak olduğunuzda vücudunuz oda sıcaklığıyla aynı sıcaklıktadır. Hem daha sağlıklı hem de doğaldır.

Loading...

2- H-ormonlarınız dengelenir

Me-latonin h-ormonu, iyi uyumanızla doğrudan alakalıdır. Ç-ıplak uyuduğunuzda vücudunuz m-elatonin salgılar.

3- C-insel hayatınız tazelenir

Fiziksel temas, c-insellik h-ormonu olan oksitosin salgılanmasına yol açar. Çı-plakken bu hormon daha fazla salgılanır. Partnerinizle beraber ç-ıplak uyumak ci-nsel ha-yatınızı pozitif yönde etkiler.

4- Rahat hissettirir

Stresli biri misiniz? Çı-plak uyumak tam size göre. Hava sıcak olduğunda stres hormonu olan ko-rtizol salgılanır. Çı-plak uyumak ise ko-rtizol salgılanmasını azaltır. Çı-plak uyuyun ve güne stressiz başlayın.

5- Daha iyi hissedersiniz

Çı-plak uyumanın ka-n akışını hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Ka-n akışınız ne kadar hızlıysa o kadar iyi uyursunuz ve uyandığınızda zinde hissedersiniz.

Bu nedenlerden dolayı çı-plak uyumanın sağlığa yararlı olduğun söylenebilir. Hemen deneyin ve farkı kendi gözlerinizle görün.

Loading...