Kadınlarda Olduğu Gibi Neredeyse Her Erkektede Bulunan 7 Gizli Korku!

Eminiz sizede çok güçlü ve kararlı görünüyorlar! ”sanki asla hiçbirşeyden korkmuyorlarmış gibi!”aslında bu düşünce toplum tarafından dayatılan bir basmakalıp bir algı.

1 Para konusu

Para, erkekler için en yaygın korku ve endişelerin başında gelir.

Çocukluklarından yetişkinliklerine kadar eve ekmek getiren ve maddi sorumluluğu alan ve alacak olan kişi olarak büyüyorlar. Bu nedenle Bir çok erkeğin sırf bu sebepten bir kadınla ilişki yaşamaktan korktuğunu biliyor muydunuz ? Çünkü bir ilişki yaşamak için ilk olarak paraları olması gerektiği düşüncesi çok yaygın. Fakat bilmiyorlar ki biz kadınlar ilk olarak kendine bakan ve ilgili erkekler olmalarına dikkat ediyoruz ve ondan sonra tabi ki asgari şartlarda gelir sahibi olmalarını önemsiyoruz.

Loading...

2 Başka erkekler

Çok genç yaşlardan itibaren, kadınlara bedenlerinin her zaman ideal olması gerektiğini düşünmeleri öğretilir. Sürekli egzersiz yapmaları ve doğru beslenmeleri gerekliliğine doğal olarak sahip olur.

Erkekler hakkında genel olarak böyle basmakalıp yüklemeler yoktur, ancak bu, onların bedenlerinin şekli hakkında endişelenmediği ya da dergilerdeki kalemle çizilmiş gibi vücutları olan erkeklerle imrenmedikleri anlamına gelmez tabiki.

Eğer öyle olmasaydı, erkekler neden spor salonlarında onca vakit harcasın lar ki ? En korktukları şeylerden biri özellikle sevdikleri kadının göbekleri hakkında konuşmaları ve güzel vücutlu başka bir erkekten övgü ile bahsetmeleridir. Bu Brad Pit yada Kıvanç Tatlıtuğ bile olsa

3 Boy sorunu

“İdeal bir erkeğin uzun boylu olması gerekir” düşüncesine sahip olduğumuzu inkar etmemeliyiz. Biz kadınlar en azından yanımızdaki erkeğin bizden uzun olmasını arzu ediyoruz. Tabi bu durum da çevremizdeki bir çok erkeği endişeye sevk ediyor. Bu konuda da haklılar siz önem vermiyor olsanız da çevrenizi basit bir şekilde gözlemlerseniz çok büyük bir çoğunlukta çiftlerde erkeğin kadından daha uzun olduğunu gözlemleyeceksiniz..

Eğer kalbi büyükse boyunun kısa olması önemli değildir tabi ama ilk beğenide doğal olarak boya bakıyoruz ve bu durum da özellikle biraz kısa boylu olan erkeklerde çok doğal olarak bir kompleks yaratıyor.

4 İlişki deneyimsizliği

Maço görünen adamlar her kadının en kötü kâbusudur çünkü bu davranış biçimini maçoları, ne kadar deneyimli olduklarını göstermeye çalışırken eski kız arkadaşlarının sayısı ve deneyimleri hakkında yalan söylemeye iter. Aslında bu maço görünümlü kedicikler deneyimsizlikten dolayı yanlış bir şey yapmaktan deli gibi korkuyorlar. Hem öyle olmasa bu maço ve süper adam size kalmazdı öyle değil mi ?

Bu konuda tavsiyemiz ona güvende hissettirmeniz olacaktır. Hata yapsa da onun yanında olacağınızı hissettirmeniz sakinleşmesini ve içindeki o masum kediciği ortaya çıkartmasını sağlayacaktır. ( tabi hatanın boyutuna göre değişir..

5 Tüy sorunu

Saçları ve vücutlarındaki kıl ve tüyler çaktırmasalar da ve bunu bir testosteron göstergesi gibi göstermeye çalışsalar bile çok iyi bilmelisiniz ki, ”saçları ve tüyleri” ile ilgili erkeklerle konuşurken çok dikkat etmelisiniz, çünkü bu konuda çok hassaslar. Hele ki saçları seyrek veya kel bir adamla birlikteyseniz bu konuda espriler yaparken veya tamamı ile pozitif şeyler söylerken bile çok dikkatli olmalısınız ; çaktırmasa ve hatta bu konu ile ilgili espriler bile yapıyor olsa içten içe acayip eziliyordur. Her ne kadar göğüs kılları erkeklik sembolü olarak görüyor olsak da bu durum biraz daha hafif biçimde vücut kılları için de geçerli. Hem bu duruma saçlardan çok daha kolay bir çözüm var.

6 Kilo Sorunu

Bir kadından “Diyetteyim” cümlesini neredeyse her gün duyarız. Fakat erkekler de her ne kadar söylemeseler de diyet yaparlar. Bunun sebebi kınanma endişesidir. Bu sebepten diyet yaptıklarını söylemezler ve bu konuda konuşmaktan da utanırlar. Ama göbekli olmaktan daha çok utanırlar.

Bu arada yiyip içtiklerine dikkat etmeleri de çok normaldir, nihayetinde daha uzun süre yaşamak ve cinsel hayatları olmasını istemeleri de çok doğaldır. Diyetlerine ne kadar önem verdiklerini buradan anlayabilirsiniz..

7 Yataktaki duruş… “Acaba nasıl görünüyorum? endişesi!

Loading...