KANAL D’DEN ŞOK KARAR: YAYINDAN KALDIRILDI Milyonların izlediği dizinin yayından kaldırıldığı açıklandı

Kanal D dizileri birer birer bitiriyordu şimdi de kafayı programlarına taktı. Kanal D kısa bir süre önce Mimar Selim olarak bilinen Selim Yuhay ve Nergis Kumbasar’ın sunduğu Ekip Şahane programı final yaptırmıştı. Şimdi de bir program daha final yaptırdı hem de sessiz sedasız.

Yeni gelenler şansına küssün. Türkiye seyircisi sezon ortası gelen hiçbir dizi ve programa pek şans vermiyor. İstisnalar yok mu, tabi ki var. Ama bu durum bile makus talihi değiştiremiyor. Şu sıralar kanallardan sık sık final kararları duyuyoruz. En büyük kıyımı geçtiğimiz günlerde Fox TV yapmış ve 3 programını birden yayından kaldırmıştı. Bunun nedeninin FOX TV’nin yabancı sermayesinin satışı olması iddia edilmişti.

Yine final haberleri kulaklara gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere Kanal D kısa bir süre önce Mimar Selim olarak bilinen Selim Yuhay ve Nergis Kumbasar’ın sunduğu Ekip Şahane programı final yaptırmıştı. Kanal D’de temizlik operasyonu devam ediyor.

Şimdi de Kanal D, gündüz kuşağı için iddialı olduğu düşündüğünü bir programını yayından kaldırdı, hem de sessiz sedasız. Gündüz kuşağı için büyük umutlarla başlayan ancak fiyaskoya dönen o programın ömrü uzun sürmedi. Peki Kanal D hangi programı yayından kaldırdı?

Sosyetik Ev Kadınları, güzellikleriyle göz kamaştıran, cesaretleriyle hayran bırakan, bazen kırılgan ama çok güçlü kadınlar. Türkiye’nin en sosyetik 5 kadını, hayatlarını tüm gerçeklikleriyle izleyici ile paylaşıyordu ancak programın yayın hayatı çok uzun süreli olmadı.

Kanal D ekranlarının gündüz kuşağı programı sessiz sedasız final yaptı. Kanal D’nin gündüz kuşağında hafta içi her gün yayınlanan Sosyetik Ev Kadınları, ekran macerasını noktaladı. Cemiyet hayatında yer alan 5 sosyetik kadının yaşamından bahsedilen Sosyetik Ev Kadınları, 2 Mart Cuma günü final yaptı.


Yayınlandığı ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Avustralya gibi birçok ülkede büyük bir beğeni ile takip edilen program pazartesiden itibaren hafta içi her gün Kanal D ekranında izleyicisi ile buluşuyordu. Programın reytinglerde bekleneni karşılayamaması nedeniyle final yapacağı iddia ediliyor.


Cemiyet hayatının tanınan simaları; Neslihan Kozanoğlu, Elif Sağlamyürek, Günsel Ülkü, Esra Tokgöz ve Ezgi Dargı “Sosyetik Ev Kadınları”nda bir araya gelerek özel hayatlarını ekrana taşıyordu.


SOSYETİK EV KADINLARINDA KİM KİMDİR? NESLİHAN KOZANOĞLU KİMDİR?

İstanbul’da doğdu. Bafra Küçük Gazi İlköğretim Okulu’nda okudu. Daha sonra Üsküdar Amerikan Lisesi’ni kazandı. Buradan mezun olduktan sonra İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Yirmi sene önce Türkiye’de ilk defa kendi tarlalarında ekolojik tarımı başlattı. Sebze ve meyve yetiştirdi ve süt ürünleri üretti. Buradan elde ettiği gelirle sekiz öğrenci okuttu. Çeşitli gazetelerin yemek tarib köşelerinde yazmaktadır, ayrıca iki ayrı dergide yemek köşelerini hazırlamakta, restoranları tanıtmaktadır. Kozanoğlu, aynı zamanda bir internet sitesinde de köşe yazarlığı yapmaktadır.

GÜNSEL ÜLKÜ KİMDİR?

Günsel Ülkü moda tasarımcısı olarak biliniyor.Ülkü, ‘L’Atelier d’Existence’ isimli markanın da tasarımcısıdır. Günsel Ülkü Boğaziçi Üniversitesi İsletme bölümünden mezun olmuştur. Fashion Tv’de modacı olarak programlara çıkmaktadır. Günsel Ülkü son dönmede güzel sesinin farkına varmış ve stüdyoda çalışmalar yapmıştır. Pilates yapmayı çok sever. Bir çok ünlü ile davetlere katılmıştır. Günsel Ülkü şirketinin 10 yıl kuruluşunu Nişantaşı’nda bulunan The Muse kafede kutlamıştır. Günsel Ülkü 2018 Couture koleksiyonunda bu partide katılımcıları ve basınla paylaşmıştır. Günsel Ülkü güzelliğini aklı ile birleştirmiş ve tasarım işine girerek çok başarılı olmuştur. Bir çok ünlü isme tasarımda danışmanlığı da yapmaktadır.

Lüks yaşantısıyla dikkatleri üzerine çeken Neslihan Kozanoğlu, Ahmet Kozanoğlu ile evlililiğiyle gündeme gelmişti. Ahmet Kozanoğlu’nun birinci evliliğinden olan çocukları ile Neslihan Kozanoğlu’nun arası epey açık olduğu iddia ediliyor. Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden olan Kozanoğlu çifti herkesten hayatını gizliyordu. Polonezköy’de çiftlik alan ve orada organik hayvancılık ve tarım yapan Kozanoğlu lüks yaşantısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İngiliz Dİli ve Edebiyatı ve Üsküdar American Academy’de öğrenim görmüştür.

EZGİ DARGI KİMDİR?

2002 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra, Istanbul’un en prestijli otellerinde davet ve ziyafet organizasyonu konusunda deneyim sahibi oldu. Bu çalışma hayatım süresince her organizasyon için davet sahiplerine kendilerini özel ve eşsiz hissettirecek konseptler yaratma fırsatı buldu. Daha sonra yaklaşık on yıl önce kendi firmasını kurarak butik ve konsept çalışmalar yaptığım, baştan sona her detayı tasarlanmış düğün ve davetlere imza attı. Ezgi Dargı kendini düğün planlayıcısı olarak tanımlıyor. Evli olan Ezgi Dargı’nın iki çocuğu bulunuyor. 2 çocuğu olan Ezgi Dargı çocuklarının üzerine titriyor.

ELİF SAĞLAMYÜREK KİMDİR?

Elif Sağlamyürek aslında Mimardır; ancak Cafe işletmecisi olunca kendisini Kahvenin Ustası olarak tanıtmıştır. Nişantaşı’nda bulunan ve genelde ünlülerin takıldığı Bee Coffee’nin sahibidir. Le Baron sahnesinde cumartesi geceleri sahne almaktadır. Elif Sağlamyürek sosyetenin içinde olsa da son zamanlarda dışlanan ismi de olmuştur; Elif Sağlamyürek bir çok sosyete toplantısında artık yer alamamaktadır. Elif Sağlamyürek’in sosyete ilk girişi Ünlülerin evlerini mimar olarak dekore etmesi ile başlamıştır; sonra cafe açan ve sosyeteyi buraya toplamayı başaran Elif Sağlamyürek son olarak sanat yönünü keşfetmiş ve sahnelere kadar çıkmıştır.

ESRA TEKGÖZ KIZILTAŞ KİMDİR?

Esra Tekgöz Kızıltaş Gia Cadde Güzellik merkezinin kurucusudur. 13 yıllık öğretmenlik hayatı vardır. Sonrasında öğretmenlikten sıkıldı ve iş kadını olmak için sektör değiştirmek istedi. Bir müşteri olarak kendi ihtiyaçlarından yola çıktı ve kendisinin istediği gibi bir güzellik ve masaj merkezi kurdu. Esra Tekgöz sonradan evlenerek soy ismini Kızıltaş olarak değiştirmiştir. İstanbul’un en çok sevilen ve en pahalı güzellik merkezi olan Gia Güzellik merkezinde sosyetenin de nabzı tutulmaktadır. Bu güzellik merkezine gelen müşteriler ile samimi ilişkiler kuran Esra Tekgöz Kızıltaş böylece sosyeteye de dahil olmuş oldu. Evlidir ve 2 oğlu vardır. esratekgoz. com isimli bir internet sitesi vardır.