Kanser Hastası 3 Kız Beraber Fotoğraf Çektirdi – Yıllar Sonra Onlardan Alınan Bilgi Duyanları Ağlattı

Lora Scantling ve Christy Goodger ismindeki profesyonel fotoğrafçılar 2014 yılından beri harika işlere imza atıyorlar.

Scantling’in üvey babasına kanser teşhisi koyulduktan sonra, Scantling tedavi masraflarını karşılayabilmek için bir çözüm bulmaya çalıştı. Daha sonra bulacağı çözüm bir projeye dönüştü.

Facebook’ta paylaştığı gönderiyle kanser hastası çocuklara ulaşmaya çalıştı. Ulaştıktan sonra onlarca kanser hastası çocuğun fotoğrafını ve hikâyelerini paylaşmaya başladı.

Kanser hastası üç küçük kızın fotoğrafı kısa sürede yayıldı. Altı yaşındaki Rheann Frankling’in nadiren rastlanan beyin tümörü vardı. Beş yaşındaki Ainsley Peters lösemi hastasıydı ve Rylie Hughley de böbrek kanseriydi.

Loading...

Melekler gibi giyinip birbirlerine sarılarak üç kız böyle poz verdi.

Ainsley’nin annesi ‘Yaşadıklarına rağmen harika görünüyorlar” dedi.

Bir araya geldiler
Fotoğraf çekildikten bir yıl sonra çocuklar yeniden bir araya geldiler ve yeni bir fotoğraf çektirdiler.

Scantling’in aktardığına göre üç küçük kız arasında güzel bir arkadaşlık başlamış.

Scantling, “En iyi arkadaşlar yıllar sonra bir araya gelmiş gibiydi. Etrafta koşuşturup oyunlar oynadılar. ‘En iyi arkadaşlarıma kavuştum!’ der gibi bir ifade vardı suratlarında” dedi.

Fotoğrafların devamı var
Üç küçük kız kanseri yense de Scantling onların fotoğraflarını çekmeye devam etmek istiyor.

Her yıl üç küçük kızın fotoğrafını çekerek bunun bir gelenek ve simgeye dönüşmesini istiyor.

Küçük kızlar dünyanın her yerindeki hasta insanlara ilham olmaya devam ediyorlar. Maalesef Scantling’in üvey babası geçtiğimiz senelerde hayatını kaybetti. Şimdi fotoğrafçı hayatını kanser hastası çocuklara adamış durumda.

Bu yıl kızların yanına bir çocuk daha katıldı. Üç yaşındaki Connor Lloyd’a akut lenfoblastik lösemi teşhisi koyuldu. Scantling de küçük çocuğu stüdyosuna davet etti.

“Bazen ne kadar zamanınız kaldığını bilemiyorsunuz” dedi.

Scantling, üç kızın da iyileşmesinin ardından insanların fotoğraf çekiminin asıl amacını unuttuğunu düşünüyor.

“Connor’ın üç yıllık bir tedavi süreci var. Çok cesur ve mutlu bir çocuk. Kızlar gibi o da insanlara ilham oluyor” dedi.

Scantling gibi insanlara ihtiyacımız var. Çocukları da bu yaştaki mücadeleci ruhları ve cesaretlerinden ötürü tebrik ediyoruz. Umarız ki çocuklar yaşlanana kadar bu gelenek devam eder.

Scantling’in başlattığı geleneğin işe yaradığını düşünüyor musunuz? Eğer siz de fotoğrafçılığa meraklıysanız benzer türden bir proje başlatabilirsiniz. Fotoğrafçı tanıdıklarınızla projeyi paylaşmayı unutmayın.

Loading...