Koltuk Altına Limon Sürünce Bakın Ne Oluyor

Limonu Koltuk Altına Sürerseniz Bakın Neler Oluyor?

Koltuk altı derisi çeşitli faktörlere bağlı olarak kararmaya veya leke tutmaya meyilli bir bölgedir. Örneğin ailenizin diğer üyelerinde de bu sorun varsa kaynağı genetik olabilir. Kimyasal deodorantlar ve terlemeyi önleyici ilaçlar çoğu zaman cildin rengini önemli ölçüde bozabilen malzemeler içerir. Sebebi ne olursa olsun, koltuk altı derisinin kararması hoş bir görüntü oluşturmaz ve özellikle kolsuz veya straplez üstler giymek istediğinizde görüntünüzü bozar. Neyse ki, bugün koltuk altını beyazlatmanın bazı kolay yollarından bahsedeceğiz. Bu yöntemler aynı zamanda cilt sağlığınıza da iyi gelecek.
Limon ve şeker ile ovalama tarifi
Bu doğal arındırıcı, görünürde daha beyaz ve lekesiz koltuk altına giden yolun ilk adımıdır. Ancak, limonun yüksek sitrik asit içeriği sebebiyle, güneş ışığı olumsuz etkide bulunabilmektedir. Bu sebeple limon cilde yalnızca gece uygulanmalıdır. Limon oldukça güçlü bir beyazlatma maddesiyken şeker de doğal yollarla ölü hücrelerden arınmaya yardımcı olmaktadır. Tek yapmanız gereken bir yemek kaşığı esmer veya işlenmemiş şeker ile yarım bardak limon suyunu karıştırmaktır. Bu karışımı doğrudan koltuk altı bölgenize sürün ve 15 dakika beklettikten sonra durulayıp cildinizi kurulayın.
Evde koltuk altı rengini açmak için krem
Bütçe dostu malzemelerle, koyu renkli lekelerden kurtulmak ve koltuk altı derinizin rengini doğal yollarla açmak için evde kendi beyazlatıcı kreminizi yapmanız mümkün. Bunun için bir yemek kaşığı bal, bir limonun suyu ve iki yemek kaşığı yulaf ezmesini bir kasede karıştırın. Hamur kıvamı elde ettikten sonra doğrudan koltuk altınıza sürün ve 10 dakika bekletin.

Limon suyu
Limonların beyazlatma etkisinden faydalanmanın basit bir yolu da limonun suyunu gece yatmadan önce doğrudan koltuk altına sürmektir. Limon cildi derinlemesine temizleyen ve ölü deri hücrelerinden arınılmasına yardımcı olan doğal bir damar büzücüdür. Limon suyunu koltuk altlarına uygulayın, 30 dakika bekletin ve yatağa gitmeden önce durulayın.

Yoğurt ve yulaf ezmesi
Yoğurt ve yulaf ezmesi birlikte koltuk altındaki siyah lekeleri azaltmaya yardımcı olan güçlü bir açıcı etkiye sahiptirler. Bu etkiyi özellikle ölü hücreleri atarak gösterirler. Bir yemek kaşığı sade yoğurt ile yarım çay kaşığı yulaf ezmesini karıştırın. Bunu yumuşak dairesel hareketlerle koltuk altına sürdükten sonra soğuk suyla durulayın.

Loading...

Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağının düzenli kullanımı koltuk altında bulunan koyu renkli lekelerin büyük oranda azalmasını destekler. Bu yağın kokuları nötr hale getiren hoş bir aroması ile yüksek E vitamini içeriği ve diğer özellikleri koltuk altındaki hassas deri için harika bir nemlendirici görevi görmesini sağlar.

Loading...