Mahkeme Kararını Verdi. “7.5 Yıl Hapis”

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz şüpheli Galip Topsız ile müşteki Yağmur Atacan katılmadı. Yağmur Atacan’ın avukatı Yüksel Yangel, şikayetlerinin devam ettiğini belirterek Galip Topsız’ın cezalandırılmasını istedi.

‘TEDAVİ GÖRÜYOR, CEZA EHLİYETİNE İLİŞKİN YENİDEN RAPOR ALINSIN’
Galip Topsız’ın avukatı Demet Türk ise, ”Müvekkilimizin cezai ehliyetinin tam olduğuna ilişkin Adli Tıp Kurumu raporunun doğru olmadığı kanaatindeyiz. Müvekkilim şu anda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmektedir. Dolayısıyla ceza ehliyetine ilişkin rapor alınmasını talep ediyoruz. Eğer bu talebimiz uygun görülmezse müvekkilim olay günü bir kez ateş etmiştir. Tabancasında kurşun olmasına rağmen eylemine devam etmemiştir. Her ne kadar bir kısım tanıklar tabancanın tutukluk yaptığını belirtmekteyseler de dosyada bunun aksini gösteren deliler de bulunmaktadır. Dolayısıyla eyleminin adam öld*rmeye teşebbüs şeklinde nitelendirilmemesini, kasten yaralamaya teşebbüs veya gönüllü vazgeçme olarak yorumlanmasını, buna göre değerlendirme yapılmasını talep ediyoruz”dedi.

7,5 YIL HAPİS CEZASI
Davayı yeniden karara bağlayan mahkeme heyeti, Galip Topsız’ı ‘öld*rmeye teşebbüs’ suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırdı. Galip Topsız’ın müspet davranışlarını lehe indirim nedeni cezasını 7,5 hapse indirdi.

NE OLMUŞTU?
Oyuncu Pınar Altuğ’un eşi Yağmur Atacan, 7 Nisan 2014’te Galip Topsız tarafından sil*hlı saldırıya uğramıştı. İlk atışında Yağmur Atacan’ı v*ramayan Galip Topsız, sil*hın ikinci kez ateş etmemesi üzerine olay yerinden kaçmıştı.