Merhumun Sağ Eli. Köyün Birinde

Merhumun Sağ Eli. Köyün Birinde Köyün birinde vatandaşın biri ölmüş. Sırt üstü son istirahate çekilen merhumun sağ eli bağrında sol elide erkeklik organının üzerindeymiş.

Köy halkı merhumun bu vaziyetinden bir mana çıkarmaya çalışsalar da bir sonuca varamamışlar. Merhumun bu vaziyetini köyün imamına sormuşlar.İmamda bir mana çıkaramayınca araştırma için köylüden yarım saat müsaade istemiş.

Yarım saat sonra cemaatin yanına gelmiş. -“Ey cemaat merhumun ölüm vaziyetinin nedenini öğrendim.” -“Merhum sağ eli ile borcunun borç olduğunu, sol eli ile de ancak kuşunu alabileceginizi belli etmek istemiş” demiş.

BONUS FIKRA Amerika’da bir ilkokulda öğretmen çocuklara evde ders alınabilecek bir hikaye yazmalarını istemiş, ertesi gün sınıfta okuyacaklarını söylemiş. Ertesi gün çocuklar hikayelerini anlatmaya başlamış. İlk sırada küçük Suzi varmış. Başlamış anlatmaya:Bizim çiftliğimiz var. Bir gün babamla yumurtaları topladık, bir sepete koyduk. Arabayla giderken bir tümsekten geçtik, sepet devrildi ve yumurtaların hepsi kırıldı.” Öğretmen – Güzeel. Peki bu hikayeden alınacak ders nedir?

– Bütün yumurtaları aynı sepete koyma. – Aferim çok güzel. Lily sıra sende. Küçük Lily tahtaya kalkmış ve anlatmaya başlamış: – Bizim de bir çiftliğimiz var. Babam yumurtalardan civciv çıkması için onları kuluçka makinesine koyar, geçen hafta 12 yumurta koydu. 12 civcivi olacağını sanıyordu, ama sadece 8inden civciv çıktı.

Loading...

– Eveeet. Peki burdan alınacak ders nedir?

– Tavuktan çıkmamış yumurtaları sayma – Aferim bu da çok güzel. Billy, sıra sende

Küçük Billy tahtaya kalkmış ve anlatmaya başlamış: – Amcam Ted Vietnam Savaşına katılmıştı. Bir gün helikopterle bir göreve giderken helikopter vurulmuş. Ted Amcam helikopter düşmeden elinde bir makinalı tüfek, bir kasatura ve bir şişe bira ile atlamayı başarmış. Paraşütüyle yere inerken yolda birayı içip bitirmiş. İnince mermisi bitene kadar makinalı tüfeğiyle 70 kişiyi haklamış. Sonra kasatura kırılana dek onunla 20 kişiyi halletmiş. Sonra da son 10 kişiyi de silahsız bitirmiş.– Böyle korkunç bir hikayeden alınacak ne ders olabilir? – İçerken Ted Amcama bulaşmayın

Loading...