Meteoroloji uyardı, Saat verdi: İstanbul için bugün bu saatlere dikkat!

Meteoroloji uyardı:  İstanbul için bugün bu saatlere dikkat!

Son dakika… Meteoroloji’den yoğun ve şiddetli yağış uyarısı geldi. Günlerdir özellikle İstanbul başta olmak üzere bazı iller için son dakika yağış uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için İstanbul’a kritik uyarı verdi. Dün akşam saatlerinde Silivri’de başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Fırtınadan ağaçlar devrilirken Tem’de ilerleme çalışan sürücüler sağanak yağıştan dolayı zor anlar geçirdi.

“ÖĞLEDEN SONRA KUVVETLİ OLACAK”

Loading...

Öğleden sonra İstanbul’da başlaması beklenen yağışlar için vatandaşları uyaran yetkililer dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Gök gürültülü sağanak şekilde yağacak olan yağmur için vatandaşların önlem alınması dile getirildi. İşte son dakika hava durumu raporları ve detaylar.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da bugün saat 10.00-16.00 arasında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yerel olarak kuvvetli (10-35 kg/metrekare) olacağı öngörülüyor.

Meteoroloji, yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumu oluşma riskine karşı ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Loading...