Meteorolojiden Kırmızı Alarm! Saat Verdi

Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da beklenen dolu yağışı başladı! ile ilgili görsel sonucu

Meteoroloji’den yapılan açıklamada; “Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radar verilerine göre; önümüzdeki 3 saat içerisinde (21.20-23.30 TSİ) İstanbulgenelinde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-35 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.

Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da beklenen dolu yağışı başladı! ile ilgili görsel sonucu

ÇATALCA’DA DOLU YAĞIŞI BAŞLADI
İstanbul’un batı kesimlerinde yağmur ve dolu yağışı etkili olmaya başladı. Çatalca’da önce yağmur ardından dolu yağışı başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Kırklareli’de (21-75 kilogram/metrekare), Edirne ve Tekirdağ’da (21-50 kilogram/metrekare) gök gürültülü yağış olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Tekirdağ’da gece yarısı başlayacak yağışlar yarın 18.00’e kadar, Kırklareli ve Edirne’de ise akşam saatlerinde başlayacak yağışlar yarın 19.00’a kadar sürebileceği ifade edildi.

TEDBİRLİ OLUNMASI KONUSUNDA UYARI
Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve küçük çaplı dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

GECE SAATLERİNDE BAŞLAYACAK
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede beklenen yağışın, gece saatlerinden başlayarak yarın akşam saatlerine kadar etkisini hissettireceği belirtildi.

Açıklamada sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da beklenen dolu yağışı başladı! ile ilgili görsel sonucu

ÇORLU’YU DOLU VURDU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) Genel Müdürlüğünce dolu, sağanak yağmur ve şiddetli fırtına uyarısı yaptığı bölgeler arasında yer alan Çorlu’da akşam saatlerinde dolu yağışı etkili oldu.

Dolu ve ardından başlayan yağmur cadde ve sokakları kısa sürede göle çevirdi. İstanbul’un sınır komşusu olan Çorlu’da etkili olan dolu yağışı ve sağanak yağmurun İstanbul’un kapısını çalabileceği kaydedildi.