Mide bulandıran olay! Baba, enişte, kuzen genç kıza déhşéti yaşattı!

Bursa’da 18 yaşındaki Y.Ç.’nin, ilkokuldan bu yana babası, eniştesi, kuzeni ve babasının arkadaşının cinsél istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı. Baba, enişte ve kuzen tutuklandı. Y.Ç. ise yıllarca süren iğ-renç iş-kenceyi yazdığı mektupta anlattı.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde iğrenç olay! Baba, enişte ve kuzenden cinsel istismar!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşayan lise öğrencisi Y.Ç.’nin, ilkokul ikinci sınıftan bu yana babası, eniştesi, kuzeni ve babasının arkadaşının cinsél is-tismarına marız kaldığı ortaya çıktı. İstismar, Y.Ç.’nin lisedeki rehber öğretmenine mektup yazmasıyla anlaşıldı.

Y.Ç. mektubunda, babası S.Ç.’nin kendisini arkadaş ortamına çağırdığını, burada eniştesi A.Y.’nin zorla birlikte olması için kendisini teh-dit ettiğini anlattı. Y.Ç., eniştesinin kendisini bir yıl öncesine kadar istismar etmeyi sürdürdüğünü de söyledi.

“YARDIM İSTEDİĞİ KUZENİ DE T*CAVÜZ ETTİ”
Y.Ç. ayrıca, yaşadıklarını anlatıp yardım talebinde bulunduğu kuzeni S.K.’nın da cinsél tacizine maruz kaldı. Kendisini t*ciz eden S.K.’nin, bir süre sonra cinsél istismara başladığını anlatan Y.Ç., mektubuna şöyle devam etti:

“Babamın, ilçede işletmecilik yapan arkadaşı E.Ü. tarafından da cinsél t*cize uğradım. Buna karşı koyunca, E.Ü. okuluma gelip ‘Bu okulda f*huş yapan birçok kız’ var diyerek beni şikayet etti. Babam, eniştem, kuzenim ve babamın arkadaşı küçüklüğümden beri bana al-kol de içiriyordu.”

cinsel

REHBER ÖĞRETMEN SAVCIYA İLETTİ
Rehber öğretmenin, Y.Ç.’nin mektubunda anlattıklarını savcılığa iletmesiyle soruşturma başlatıldı.

İfadesi alınan Y.Ç., şikayetçi olduğunu belirtti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp savcıya ifade veren baba, enişte ve kuzen suçlamaları kabul etmeyerek, Y.Ç. ile kendi isteği doğrultusunda birlikte olduklarını öne sürdü. E.Ü’nün ifadesi ise Y.Ç. ile benzerlik gösterdi.

Y.Ç.’nin Yalova Devlet Hastanesi’nde yapılan adli tıp muayenesinde cinsél istismara maruz kaldığı tespit edildi. Baba, enişte, ve kuzen S.K. geçen 13 Nisan’da tutuklandı. Y.Ç.’nin babasının arkadaşı E.Ü. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İddianamede, Y.Ç.’nin babası S.Ç. tarafından ilkokul ikinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar birçok kez cinsél istismara uğradığı, S.Ç.’nin eylemlerinin ‘alt soya karşı çocuğun cinsél istismarı’ kapsamında olduğu ve ‘atılı suçun zincirleme şekilde işlendiği’ değerlendirmesi yapıldı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ
Savcı, A.Y.’nin de Y.Ç.’yi sekizinci sınıftan on birinci sınıfa kadar t*ciz ve cinsél istismara maruz bıraktığı, eylemlerinin tamamının ‘çocuğun nitelikli cinsél istismarı’ kapsamında kaldığı ve ‘atılı suçu zincirleme şekilde işlediğini aktardı.

lise-mudur

Yine S.K.’nin fiilinin ‘reşit olmayanla cinsél ilişki’ kapsamında kaldığını ve ‘atılı suçu zincirleme şekilde işlediğini belirten savcı, E.Ü. hakkında ise ‘tehdit ve sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsél istismarı’ kapsamında iddianame hazırladı.

Dört kişinin ayrı ayrı cezalandırılmasının istendiği iddianame, Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.