O İKİ İLDE YAŞAYANLAR DİKKAT! METEOROLOJİ SAAT VEREREK UYARDI!

O İKİ İLDE YAŞAYANLAR DİKKAT! METEOROLOJİ SAAT VEREREK UYARDI!

Bu 33 ilde kar fena bastıracak Meteorolojiden yeni uyarı
O İKİ İLDE YAŞAYANLAR DİKKAT! METEOROLOJİ SAAT VEREREK UYARDI!

Meteoroloji’den gelen son dakika haberlerine göre; akşam saatlerinden sonra Artvin ve Rize’nin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor. Öte yandan kar yağışı nedeniyle de Van’da okullar 1 gün süreyle tatil ilan edildi.

Loading...

Yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Ankara, Çankırı, Kayseri, Sivas, Van, Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz kıyı kesimi ile Ankara, Çankırı çevreleri yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların akşam saatlerinden sonra Artvin ve Rize’nin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, batı kesimlerde artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği, diğer yerlerde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

VAN’DA KAR NEDENİYLE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçelerinde yoğun kar ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu bildirildi.

Açıklamada, yolların kapalı olması ve karın devam etmesi nedeniyle merkezde bulunan 3 ilçedeki okulların eğitime bugün ara verdiği kaydedildi.

Valilik ayrıca hamile ve engelli kamu görevlilerinin de bugün idari izinli sayılacağını duyurdu.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu sabah saatlerinde hafif yağmurlu 8

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde doğusu yer yer sisli ve puslu 15

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 19

Adana: Parçalı ve az bulutlu 18

 

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 18

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 21

Samsun: Çok bulutlu, yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı 11

Trabzon: Çok bulutlu, yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı 10

Erzurum: Çok bulutlu, gece saatlerinden ititbaren hafif kar yağışlı -4

 

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 9

TÜRKİYE karakışın etkisini artık iyiden iyiye hissediyor. Meteorolojinin yayınladığı hava durumu tahminine göre bugün 33 ilde kar yağışı etkili olacak. Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu bölgesi ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların: Karadeniz kıyı kesimi, Marmara’nın kuzeydoğusu ile Siirt çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığı batı kesimlerde artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği, diğer yerlerde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 33 il için kar uyarısı verdi. Kar yağışı görülecek iller şunlar : Bolu, Karabük, Kastamonu, Ankara, Kırıkkale, Çorum, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Sivas, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Bingl, Elazığ, Muş, Ağrı, Van, Kars, Iğdır, Ardahan, Hakkari, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Batman ve Muş.ANKARA hava durumu meteoroloji 5 günlük tahmini : Ankara için meteorolojiden gelen son hava durumu tahminine göre kar yağışı bugün bitiyor. Cuma, cumartesi Ankara’da sisli bir hava olacak. Pazar günü güneş başkentte yüzünü gösterecek. Hava sıcaklığı ise çok değişmeyecek. Kar yağışı bazı illerde kısa sürecek, bazı illerde yoğun olarak hissedilecek.

Loading...