Öz Babasının Yaptıklarını Anlattı

Öz babasının sa-pıklığını ağlayarak anlattı: Evde belden aşağısı çıp-lak olarak…

Yeniçağa ilçesinde oturan Dündar D.’nin kızı D.D., Cumhuriyet Savcılığı’na başvurup, 5 ay önce babasının kendisine ci-nsel is-tismarda bulunduğunu söyledi. D.D. ifadesinde, babasının 5 yıldır kendisine haftada 2-3 kez ci-nsel ist-ismarda bulunduğu öne sürdü.

Gözaltına alınan, sorgusunda su-çlamaları kabul etmeyen Dündar D., tu-tuklanarak cez-aevine gönderildi.

Dündar D. hakkında ‘Çocuğun n-itelikli c-insel is-tismarı’ s-uçlamasıyla 27 yıla kadar ha-pis ce-zası istemiyle da-va açıldı. Bolu Ağı-r Ce-za Ma-hkemesi’nde görülen davada tut-uklu sa-nık Dündar D. hakim karşısına çıktı. Dündar D.’nin kızı D.D. ve eşi de m-ahkeme salonunda hazır bulundu

Babam annemi bakkala gönderip, evde benimle yalnız kalıp, ta-ciz ederdi. 5 yıl boyunca neler çektiğimi bir Allah, bir de ben biliyorum. Babam beni kimseye söylememem için te-hdit ediyordu. Söylediğim takdirde annem de dahil kimsenin bana inanmayacağını söylüyordu” dedi.

Loading...

D.D. mahkemedeki ifadesinde, “Zaman zaman her gün, zaman zaman da haftada 2-3 kez, sürekli olarak ta-cizde bulundu. Annem bakkala bile gönderse, babam karşı çıkardı.

Bunu bile babam fırsata çeviriyordu. Bana ci-nsel istismarda bulunuyordu. Bir keresinde ‘Annen 2 yıl içerisinde ö-lecek ve ben de seninle evleneceğim’ dedi” diyerek, gözyaşlarına bo-ğuldu.

Bir kargo firmasında gece vardiyasında çalışan babasının işi nedeniyle gündüzleri evde olduğunu anlatan D.D., “Ben Gerede ilçesinde lisede okuyordum. Eve saat 15.30- 16.00 gibi geliyordum.

Genç kızın annesi F.D. de eşinden şi-kayetçi olduğunu belirterek, “18 yıllık evliyim, kocamın böyle bir sa-pık olduğunu bilmiyordum. Zaman zaman kendisinden şüpheleniyordum. Çünkü, sürekli olarak kızımı odaya götürüp konuşuyorlardı. Kızımın söylediklerine inanıyorum” diye konuştu.

Duruşmada ta-nık olarak dinlenen genç kızın dayısı M.Ç. ise ifadesinde yeğeni olayı anlattıktan sonra birlikte eve gittiklerini, eniştesinin belden aşağısının çı-plak olduğunu ve onu dö-vdüğünü söyledi.

Su-çlamaları kabul etmeyen Dündar D.’nin tutukluluk halinin devamına karar veren mah-keme, duruşmayı erteledi.

Loading...