Saçınızı Bu Karışımla Yıkadığınızda…

Saç bakımı konusu her zaman popülerdir ve şaşırtıcı değildir, çünkü farklı çalışmalara göre, güzel saçlar kadın güzelliğinin ve sağlığının ana işaretlerinden biri olarak kabul edilir. Ancak, sağlıklı güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız, bir salonda pahalı prosedürlere sahip olmanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında, yapmanız gereken tek şey, büyük miktarda bilgi kaybetmemek, gerçekleri mitlerden anlatmayı öğrenmek ve evde sahip olduğunuz şeylerin yararlı nitelikleri hakkında daha fazla şey öğrenmek.

Bu görevi sizin için daha basit hale getirmeye karar verdik: bazı incelikleri öğrenmek, popüler mitleri dağıtmak için biraz zaman harcadık ve etkili bakım ipuçlarından bir derleme yaptık.

1. Sabun, dudak kremi ve jelatin kıvırcık saçlarla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Loading...

Ne yazık ki, kıvırcık saçlara dikkat etmek zaman zaman gerçekten zor olabilir. Bu şaşırtıcı ama gerçekten sıradışı ürünler bu sorunla başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, kilitleri daha ağır yapmak için ıslak kokulu bir sabun kullanmanız gerekir. Kullanabileceğiniz bir başka şey de saç mumu gibi çalışan ve taraklanması zor saçlara yardımcı olan dudak balsamıdır. Daha fazla zamanınız varsa ve problem için daha karmaşık bir çözüm istiyorsanız, saçlarınızı lamine edebilecek bir jelatin maske yapabilirsiniz.

İhtiyacın olacak:

 • bir miktar jelatin tozu;
 • saç kremi;
 • maden suyu (gerekli değil);
 • yumurta sarısı (gerekli değil).

3 çorba kaşığı suya 1 yemek kaşığı jelatin tozu karıştırın (daha iyi sonuçlar elde etmek için maden suyunu kullanabilirsiniz.) Tüm jelatinlerin çözüldüğünden (karışımın biraz ısıtmaya ihtiyaç duyabileceğinden) emin olun ve biraz saç köpüğü ekleyin. Saçı güçlendirmek için bir yumurta sarısı da ekleyebilirsiniz. Çözeltiyi soğutun ve saçınıza koyun, cildinizden birkaç inç. Ardından, bir duş başlığı takın ve saçınızı bir havlu ile 40 dakika boyunca kapatın. Bu maske saçınızı parlak ve pürüzsüz hale getirecek.

2. Doğru fırça tipini seçin.

Muhtemelen zaten fark ettiğiniz gibi, saç sağlığı sizin yaptığınız mekanik manipülasyonlara bağlıdır. Tabii ki, doğru saç fırçası seçerek ve doğru bir şekilde kullanmak, sağlıklı saçlar istiyorsanız hayati önem taşımaktadır. Saçlarınız kuruduğunda, uzmanlar bir masaj fırçası kullanmanızı tavsiye eder. Saçları iyi fırçalamaktan başka, bu fırçalar saç folikülleri için gerçekten yararlı olan kafaya da masaj yapar. Ayrıca cilt tarafından üretilen sebumu yayar ve saçları parlak yapar.

Islak saçlar fırçalanmamalı çünkü hasarlara karşı çok hassastır. Ancak yine de yapabilirsiniz, ancak sadece biraz kuruduktan sonra. Geniş bir diş tarağı olmalı ve karışık saçları çıkarmamaya dikkat etmelisiniz.

3. Yumurtanın saç büyüme hızını arttırmak için maske.

Loading...

Saçlar çoğunlukla proteinler ve amino asitlerden oluşur ve yumurtalar bu elemanlarla doludur, bu da onları güzel saçlara sahip olmak için kullanmak için en iyi şeylerden biri yapar. Yumurta sarısı, saçı güçlü ve yumuşak yapar, saçın kırılmasını önler ve saçın büyümesini uyarır. Bal saçınızı çok yumuşak yapan harika bir saç kremi. Hint yağı saç büyümesini uyardığı bilinmektedir.

İhtiyacın olacak:

 • 2 çorba kaşığı hint yağı;
 • 1 yumurta sarısı;
 • 1 çorba kaşığı organik bal.

Malzemeyi iyice karıştırmalı, karışımı saçınıza uygulamalı ve köklerine dikkatlice masaj yapmalısınız. Daha sonra, kafanızı plastik bir şekilde sarın veya bir duş başlığı takın ve karışımı birkaç saat saçınızda bırakın. Daha sonra saçınızı şampuanla ve saç kremi ile yıkayın. Prosedürü haftada 2 kez tekrarlayın ve sadece birkaç ay sonra, çabalarınızın etkileyici bir sonucunu göreceksiniz.

4. Saçlarınızı uzun süre taze tutmak için ev yapımı kuru şampuan.

Kuru şampuan, saçları su kullanmadan temizlemek için kullanılır. Bu şampuanların genellikle gelmesi zor olan birçok farklı elementten yapılmış olmasına rağmen, bu şampuanı evde yapmak gerçekten çok basittir:

İhtiyacın olacak:

 • 2 çorba kaşığı mısır nişastası;
 • 2 yemek kaşığı kakao tozu (koyu saçlar için);
 • Seçtiğiniz bazı uçucu yağlardan 5-6 damla (gerekli değil);
 • Geniş bir makyaj fırçası.

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Karışımı bir şişeye veya başka bir yere koyun. İlk durumda, kullanmadan önce, şişeyi iyice çalkalayın ve ardından karışımı saçların üzerine sürün. Bir fırça kullanıyorsanız, köklere biraz toz koyup, fazladan sebumu emmesini bekleyin ve sonra saçı iyice fırçalayın. Son olarak, şampuanın kalan parçalarını çıkarmak ve saçları daha hacimli hale getirmek için bir saç kurutma makinesi kullanın.

5. Kuru uçların bakımının sırrı.

Bu yöntem bölünmüş uçlardan kurtulmanıza yardımcı olmaz çünkü onları bir jelatin maskesi kadar etkili bir şekilde tamir edemez. Ancak kuru uçlarla uğraşmak için harikadır ve bu yöntemi düzenli olarak kullanırsanız bölünmüş uçların kademeli olarak işlenmesi için iyidir.

Yani, bu oldukça basit: saçlarını yıkadan önce, saç uçlarına biraz balsamı koyun. Ve kökler gelince, her zamanki gibi bir şampuan dökün ve köpüğü tüm saçın üzerine sürün. Asıl nokta, balsamın şampuanın saçın kuru kısmına fazla agresif olmasına izin vermeyecek ve daha fazla zarar vermesine izin vermeyecektir. Ayrıca başka bir seçenek daha var: Saçları yıkadıktan sonra bir saç kremi kullanmayın, sonra değil. Bu yöntemin saç yapısı için harika olduğuna inanılmaktadır.

6. kepek kurtulmak

Aspirin, hafif yaralanmaları hafifletmek için bilinir ve birçok güzellik tarifinde etkili bir madde olduğuna inanılmaktadır. Kullanımlardan biri saçlarınızın sağlığıyla ilgilidir – özellikle kafa derisi. Aspirin kepekle savaşmak için kullanılabilir.

Yapmanız gereken şey birkaç hapı ezmek, normal şampuanla karıştırmak ve onu saç derisine uygulamak. Karışımı birkaç dakika bekletin ve sonra iyice yıkayın.

Sonra, kafa derisine bir aspirin ve sıcak su karışımı masaj yapın, 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Ardından saçınızı bir havluyla dikkatlice kurutun. Aspirin birçok kepek önleyici şampuanda kullanılan salisilik asit içerir.

Loading...