Sedanur’un Otopsisi Çıktı

Kars’ta, kaybolduktan 7 gün sonra ca-nsız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in otopsisinde ci-nsel istismar bulgusuna rastlandığı iddia edildi.

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 16 Eylül’de kaybolduktan 7 gün sonra dün sabah saatlerinde can-sız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in otopsisinde ci-nsel istismar bulgusuna rastlandığı iddia edildi. Kars Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, Sedanur Güzel’e ilişkin otopsi sonuçlarının açıklandığı bilgisinin doğru olmadığı bildirildi. Cinayete kurban gittiği kesinleşen Sedanur’un ö-lüm nedeni, organlarından alınan örneklerle kesinleştirilecek.

KÜÇÜK KIZ, 16 EYLÜL PAZAR GÜNÜ ORTADAN KAYBOLDU

Kağızman’a 30 kilometre uzaklıktaki 80 hane, 350 nüfuslu Paslı köyünde yaşayan Handan ve Abdullah Güzel çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Sedanur, 16 Eyül Pazar günü öğle saatlerinde kayboldu. En son evlerinin önünde görülen Sedanur’dan haber alamayan aile, köylülerle birlikte kızlarını aradı, ancak sonuç alınamadı.

EKİPLER TÜM ÇALIŞMALARA RAĞMEN SEDANUR’U BULAMADI

Loading...

Bunun üzerine aile, jandarmaya haber verildi. Paslı Esin Çağdaş İlkokulu’nun 3’üncü sınıf öğrencisi Sedanur Güzel’in bulunması için güvenlik güçleri seferber oldu. Komandolar, jandarma timleri, AFAD ve UMKE ekipleri, korucular ile köylüler arama çalışması başlattı. Aramalarda Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ait kadavra arama köpeği ‘Obert’ ve iz takip köpeği ‘Calisto da kullanıldı. Zehirli yılanların bulunduğu sazlık alanlarda da arama yapan ekipler, tüm çalışmalara rağmen Sedanur’a ulaşamadı.

DÜN SABAH SAATLERİNDE CAN-SIZ BEDENİ BULUNDU

Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, dün sabah saatlerinde köye 1 kilometre uzaklıkta, kayalık ve çalılık alanda, minik Sedanur’un can-sız bedenini üzeri taşlarla örtülü bir halde buldu. Ö-ldürüldükten sonra üzeri taşlarla kapatılan Sedanur Güzel’in cesedi, kesin ö-lüm nedeninin belirlenmesi için Erzurum Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

UZMANLAR, Ö-LDÜRÜLDÜĞÜNÜN KESİN OLDUĞUNU BİLDİRDİ

Kaybolduğu ilk günlerde ö-ldüğü tahmin edilen Sedanur Güzel’in cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğu belirlendi. Morarma kurtlanma nedeniyle vücuttaki darp izlerini tanımlayamayan uzmanlar, Sedanur Güzel’in ö-ldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildirdi.

Cİ-NSEL İSTİSMAR BULGUSUNA RASTLANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Yine morarma kurtlanma nedeniyle kesin ö-lüm nedenini belirleyemeyen uzmanlar, kan, DNA ve iç organlarından örnekler aldı. Ci-nsel istismar bulgusuna da rastlayan uzmanlar, aldığı örneklerle bunu da kesinleştirecek.

KARS VALİSİ: SEDANUR İLE İLGİLİ OTOPSİ HABERLERİ DOĞRU DEĞİL

Kars Valisi Rahmi Doğan, Kağızman ilçesinde kaybolduktan 7 gün sonra ö-lü bulunan Sedanur Güzel’e ilişkin otopsi sonuçlarının açıklandığı bilgisinin doğru olmadığını bildirdi. Numunelerin incelenmesi için Van’a gönderildiğini dile getiren Doğan, “Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan ‘otopsi sonuçları açıklandı’ bilgisi doğru değildir. Otopsi için alınan numuneler incelenmek için Van’a gönderilmiş olup neticelenince sonuçlar kamuoyuna açıklanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Loading...