Son Dakika! Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

“Avanak Ajan” filmlerinde canlandırdığı “Mini-Me” karakteriyle tanınan ve dünyanın en kısa insanlarından biri olan oyuncu Verne Troyer 49 yaşında hayatını kaybetti. Verne Troyer kimdir? Verne Troyer, 1969 yılında ABD’nin Michigan eyaletinde dünyaya geldi.

Ünlü oyuncu Verne Troyer hayatını kaybetti ile ilgili görsel sonucu

1987 yılında Centreville Lisesi’ni bitiren aktör, akondroplazi türü cüceliğe sahip olduğu için yalnızca 81 santimetre boyundaydı.

Loading...

Mini-Me ile ilgili görsel sonucu

Ailesinin kendisine her zaman diğer kardeşleriyle eşit davrandığını anlatan oyuncu, uzun bir süre alkolle mücadele etti. 2002 yılında neredeyse alkol zehirlenmesi yüzünden hayatını kaybeden Troyer, geçtiğimiz sene bir tedavi merkezine başvuracağını duyurmuştu.

Mini-Me ile ilgili görsel sonucu

Başarılı oyuncunun hayatını kaybetme sebebi açıklanmadı. “Avanak Ajan” ve “Avanak Ajan: Altın Kuş” filmlerinin dışında, ilk Harry Potter filminde Griphook olarak izlediğimiz oyuncunun filmografisinde 20’den fazla film bulunuyor. “Vegas’ta Korku ve Nefret”, “The Love Guru”, “Bubble Boy” ve “Dr. Parnassus”, aktörün boy gösterdiği filmlerden yalnızca bazıları. Televizyonda da görme şansına eriştiğimiz ismin oynadığı diziler arasında “Boston Public”, “Jack of All Trades” ve “Shasta McNasty” yer alıyor.

Mini-Me ile ilgili görsel sonucu

Oyuncunun rol aldığı son film olan “Hipsters, Gangsters, Aliens and Geeks” ise bu yıl vizyona girecek.

Loading...