Yatağınıza Karbonat Dökün Ve Olacakları Görün

Görsel sonucu

Modern marketler, sağlığımıza zarar verebilecek çeşitli temizlik ürünleri ile doludur. Bu temizlik ürünleri yerine kullanabileceğiniz ve her mutfakta rahatlıkla bulabileceğiniz, kesinlikle güvenli bir temizleyiciden bahsedeceğiz. Bu ürün sayesinde evinizde gerçek bir mucize yaratabilirsiniz.

Yatak

Yatağınızı kabartma tozuyla temizlediğiniz zaman yatağınızdaki kir, ter, ölü deri hücreleri, toz ve istenmeyen kokulardan kurtulursunuz.

yatak karbonat ile ilgili görsel sonucu

Loading...

İlk olarak elektrikli süpürgeyle yatağınızı süpürün. Daha sonra tüm yüzeye eşit bir şekilde dağıtabilmek için bir paket kabartma tozunu (isterseniz 10-15 damla uçucu bitki yağı da ekleyebilirsiniz) bir eleğe boşaltıp yatağın yüzeyine serpiniz. Üzerindeki kabartma tozuyla birlikte yatağınızı kaplayınız ve birkaç saat (tercihen 1 gün) boyunca bekleyiniz. Daha sonra elektrikli süpürgeyle, yatağınızın üzerinde kalan kabartma tozunu süpürünüz.

Halı ve Ev Tekstil Ürünleri

yatak karbonat ile ilgili görsel sonucu

Ayarladığınız bir kabın içine 1 yemek kaşığı kabartma tozu koyunuz. Eğer isterseniz ek olarak 1 yemek kaşığı toz deterjan da ekleyebilirsiniz. Daha sonra 1 kap kaynamış ve ılıtılmış suyu karışımın üzerine dökünüz ve 4-5 kaşık tercihen %9 asidik oranına sahip sirke ekleyiniz. Karışımımız köpürmeye başlayacağı için bu karışımı büyük ve derin bir kapta hazırlamanızı tavsiye ederiz. Dikkatlice karıştırdıktan sonra karışımı spreyli bir şişeye dökün.

Halınızı ya da mobilyanızı süpürün. Hazırladığınız karışımı 5-10 saniye arasında spreyle yüzeye uygulayın. Daha sonra sıvıyı bir sünger yardımıyla silin. Eğer problemli bir leke varsa, lekeli kısmı ovalayın. İstediğiniz görüntüye ulaşana kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz ancak kumaşın sıvıyı emmemesine dikkat etmelisiniz.

ÖNEMLİ!
Kabartma tozu ve sirke karışımı doğal kumaşlar hariç tüm kumaşlar için kullanılabilir.

Kabartma Tozunun Faydaları

  • Düşük maliyetli.
  • Kesinlikle zehirli değil.
  • Kiri ve nemi hapseder.
  • Birçok temizlik ürününün yerine kullanılabilir.
  • İstenmeyen kokulardan kurtulmanıza yardım eder.
  • Birçok mikroorganizmayı öldürebilir.

Loading...