Yatar Yatmaz Ağlamaya Başlayan Bebeği İçin Annesinin Bulduğu Harika Çözüm

Massachusetts’te yaşayan 23 yaşındaki anne Abigail Rivera Garcia yatağına yatırır yatırmaz ağlamaya başlayan bebeği için öyle bir çözüm buldu ki çok şaşıracaksınız.

Ebeveynlik kolay bir iş değil; tam zamanlı, molası olmayan ve gerçekten yorucu bir iş. İki çocuk annesi genç bir kadın olan Abigail Rivera Garcia da bir istisna değil. Oğlu Jeremiah ve yeni doğan kızı Anayah’ın mutlu olması için elinden geleni yapan bir anne o. Ancak yeni doğan kızı Anayah’ın yatağına yatar yatmaz ağlamaya başlaması karşısında Abigail ne yapacağını şaşırmış. Y-orgunluk, uykusuzluk ve u-mutsuzluk içindeyken bulduğu çözüm sizi de çok şaşırtacak ve belki de siz de hemen bu yöntemi kullanmaya başlayacaksınız.

Abigail’in hayatı kızı Anayah’ın dünyaya gelmesiyle değişmiş, çünkü Anayah annesinin kollarından asla inmek istemeyen bir bebek.

Abigail Rivera Garcia ve iki çocuğu

Annesinin kollarında uykuya dalan Anayah’ı yatağına yatırmak mümkün olmuyormuş. Bundan dolayı kızını sürekli kucağında uyutma zorunda kalan Abigail yorgunluk ve uykusuzluktan bitap düşmüş. Kendi ifadesiyle bu sorununa çözüm olacak bir mucize arar olmuş.

Abigail, kendisine göre mucizevi olan bu yöntemi internette dolaşırken tamamen tesadüf eseri bulmuş.

Jeremiah ve kucağında Anayah

Her ne kadar ilk bakışta çok garip görünse de “biraz dinlenebilmek için bunu denemeliydim” diyor Abigail. Bulduğu bu tuhaf yöntemi birkaç kere deneyip başarılı olunca hemen bunu Facebook üzerinden insanlarla paylaşmış.

“Eğer bu yöntem benim Anayah’ım üzerinde bile etkili oluyorsa, diğer bebekler üzerinde de etkili olacaktır” diye düşünüp yöntemini şöyle izah etmiş Abigail:

İçi pirinç dolu eldiven

Kızımın adı Anayah, henüz iki aylık. Ayrıca pr-ematüre bebek, kendisi 7 hafta erken doğdu.

Loading...

Ayrıca yine prematüre olan 16 aylık Jeremiah adında bir de oğlum var. Kızımda ko-lik/reflü var, bu sebeple çok ağlayan bir bebek ve sürekli kucakta olmak istiyor.

Kısacası yatağına yatırdığımda ağlamadan en fazla 10 dakika durabiliyor.

İnternette bu harika yöntemi gördüm ve açıkçası BU ZAMANA KADAR YAPTIĞIM EN İYİ ŞEY!

Ardından Abigail kendisini ve kızını huzura kavuşturan mucizevi yöntemi açıklıyor:

Eldiven bebeğin sırtında

Kızım sürekli kucakta olmayı isteyen bir bebek, ancak artık bir mola verebilirim. Eldivenin içindekiler sadece pirinç ve şunu söyleyeyim işe yarıyor! Bir benzerini Pinterest’te görmüştüm.

Annemin dolabında bulunan plastik eldivenlerden birini aldım, içine pirinç doldurdum ve ağzını sıkıca kapattım. Kızımı ne zaman yatağına yatırsam eldiveni de sırtına yerleştirdim… Ağlamayı kesti ve huzur içinde uyudu.

Elbette bu herkeste işe yarar mı bilmiyorum, bazıları fikri çok beğendi bazılarıysa beğenmedi, ancak her anne kendi çocuğunu tanır. Benim kızım bundan çok hoşlandı ve şu an durumdan ikimiz de memnunuz. Bunu, benim gibi annelere umut olur, onlara biraz olsun dinlenme fırsatı verir diye paylaşıyorum.

Bu basit yöntemle Abigail ve kızı Anayah aradıkları huzuru bulmuş gibi görünüyorlar ve pirinç dolu eldiven Anayah’ın mutlu ve sağlıklı bir bebek olarak büyümesine yardımcı oluyor.

Jeremiah ve Anayah

Abigail: Bundan başka isteyebileceğim hiçbir şey yok! Diyor. İnternet birçok fikirle dolu, sadece ihtiyacınız olanı aramalı ve bulmalısınız diye de ekliyor.

Şimdilerde eski yorgun, uykusuz ve bitkin Abigail gitmiş, yerine içi pirinç dolu eldiven sayesinde daha enerjik ve mutlu bir anne gelmiş.

Abigail Rivera Garcia

Eğer sizin bebeğiniz de çok ağlayan bir bebekse, ko-lik, reflü, vb. sıkıntıları varsa bu yöntem sizin için de çare olabilir. Denemekten bir zarar gelmez.

Loading...