Yeşil Domates Sayesinde Varisli Damarlarda Kurtulun

Varis hem sağlık hemde görüntü açısından çok r-ahatsız edici bir sağlık s-orunudur. Varisli damarlara günümüzde hala k-esin bir çözüm bulunamamıştır. Size önereceğimiz bu yöntemi eminiz ilk defa duyacaksınız. Domates varisli damarları y-ok ediyor ve o çirkin görüntüyü y-ok ediyor. Damarların genişlemesi ve k-a-n toplanmasıyla oluşan varisler, a-ğrı vericidir. Varis s-orununu çözmek için tıbbi çözümler olsa da, evde kendiniz çok basit bir yöntemle varislerden kurtulabilirsiniz.

Varisli Damarları Yeşil ve Kırmızı Olgun Domateslerle İyileştirmenin İki Yolu : Yeşil Domates İle Varis Tedavisi : Birkaç yeşil domatesi yıkayın ve ardından dilimlere ayırın. Varisli damarların üzerine domates dilimlerini yerleştirin. Domatesleri sabitlemek için bir bandaj ile sarın. Deride karıncalanma hissedene kadar domatesleri damarların üzerinde tutmaya devam edin. Domatesleri çıkarın ve damarları soğuk suyla yıkayın. Bu işlemi günde birkaç defa tekrarlayın. İki günün ardından venöz düğümler kaybolmaya başlar, damarlardaki şişme ve a-ğrı ortadan kalkar. Bu işlemi 7 gün süreyle tekrarlayabilirsiniz. Yeşil domates dışında, olgunlaşmış kırmızı domates de, varisli damarların k-aybolmasına yardımcı olabilir.

Olgun Kırmızı Domates İle Varis Tedavisi : Bu prosedür de bir önceki ile benzerdir. Olgunlaşmış domatesleri yıkayın ve dilimler halinde kesin. A-ğrılı damarlara koyduğunuz domates dilimlerini ara sıra değiştirerek 3-4 saat boyunca damarların üzerinde tutun. Bu işlemi akşam saatlerinde yapmanız daha iyi s-onuç verecektir. Domates iyileştirici özelliklere sahiptir, çünkü içinde aspirine benzeyen özellikte bir m-adde vardır. Bu asit, k-a-nı seyrelten bir a-ntikoagülan olarak düşünülür. Buna ek olarak, domates, k-a-n damarı duvarlarını güçlendiren flavanoidlere sahiptir.

Loading...